Cikkünk folyamatosan frissül
Két mérkőzéssel kezdődnek meg a labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntők visszavágói. A Barcelona hazai pályán egygólos előnyről várhatja a Paris Saint-Germain elleni mérkőzést, míg a Borussia Dortmund Németországban próbálja meg ledolgozni a minimális hátrányát az Atlético Madrid ellen.

Kövesse velünk a Bajnokok Ligája két negyeddöntőjének keddi visszavágóját, azaz a Barcelona-PSG és a Dortmund-Atlético meccsek eseményeit!

20:04
2024. április 16.
Vágólapra másolva!

Két csapat néhány órán belül BL-elődöntőbe jut

Köszöntjük Olvasóinkat! Két negyeddöntős párharc fejeződik be a labdarúgó Bajnokok Ligájában kedd este, amikor a továbbjutáshoz az FC Barcelonának otthon, az Atlético Madridnak pedig idegenben kellene megőriznie a múlt héten megszerzett egygólos előnyét. A korábban elkészített sorsolás értelmében a továbbjutók egymással küzdenek majd meg a döntőbe jutásért.

20:06

Január 27. óta nem történt olyan, amire a PSG-nek szüksége van

A Barcelona remek mérkőzésen 3-2-re verte a Paris Saint-Germaint múlt szerdán, és ha kedden, a nagykárolyi Kovács István által vezetett meccsen meg tudja őrizni január 27. óta tartó veretlenségét, akkor elődöntőbe jut, ami legutóbb 2019-ben sikerült neki. A PSG ugyanakkor a legutóbbi barcelonai vendégjátéka alkalmával, a 2021-es nyolcaddöntőben emlékezetes meccsen 4-1-re győzött - Kylian Mbappé mesterhármasának is köszönhetően -, amivel megalapozta későbbi továbbjutását. Az MTI beszámolója alapján kedd este Xavi Hernández, a katalánok vezetőedzője nem számíthat Alejandro Baldéra, Andreas Christensenre, Gavira, valamint Sergi Robertóra, míg a másik oldalon Luis Enriquének a felépülőben lévő Presnel Kimpembe mellett Layvin Kurzawát és a kapus Sergio Ricót kell nélkülöznie. Ami a két együttes egymás elleni mérlegét illeti, tétmeccsen a múlt heti volt a Barcelona ötödik sikere a PSG ellen, a franciák pedig eddig négyszer győzték le a riválist, mellyel ugyanennyi alkalommal játszottak döntetlent.

20:07

Győzelemmel hangoltak a dortmundi összecsapásra

A másik keddi negyeddöntős visszavágón az Atlético Madrid látogat a Borussia Dortmund stadionjába azután, hogy egy hete 2-1-es hazai győzelemmel zárult a madridi összecsapás. Diego Simeonénak, az Atlético vezetőedzőjének az volt az 50. sikere a BL-ben trénerként, és ha tanítványaival meg tudja őrizni Dortmundban az egygólos előnyt, akkor 2017 után juttathatja újra a legjobb négy közé a spanyol fővárosi együttest. A Borussia és az Atlético egymás elleni mérlege a múlt heti találkozóval együtt mindössze öt összecsapást számlál, ezekből három madridi, kettő pedig dortmundi sikerrel zárult. Németországban utoljára 1996-ban nyert a spanyol csapat, 2018 októberében, a BL csoportkörében súlyos, 4-0-s vereséget szenvedett a Borussia vendégeként.

A hétvégén mindkét együttes győzelemmel készült a BL-negyeddöntő visszavágójára: a Dortmund Mönchengladbachban nyert 2-1-re, míg az Atlético saját közönsége előtt verte 3-1-re a Gironát. Kedd este hazai oldalon az "odavágón" szépítő gólt szerző Sebastian Haller mellett Jadon Sancho sem lesz bevethető, míg Simeonénak Memphis Depay, a múlt héten eredményes Samuel Lino, valamint Vitolo játékától kell eltekintenie.

20:09

Kezdőcsapatok Barcelonában

A Barcelona kezdője: Ter Stegen – Koundé, Araujo, Cubarsí, Cancelo – de Jong, Gündogan, Pedri – Raphinha, Lewandowski, Yamal.

A PSG kezdőcsapata: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Hernández, Mendes – Ruiz, Vitinha, Zaire-Emery – Barcola, Mbappé, Dembélé.

20:10

Kezdőcsapatok Dortmundban

A Dortmund kezdőcsapata: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can, Sabitzer – Sancho, Brandt, Adeyemi – Füllkrug.

Az Atlético kezdője: Oblak – Giménez, Witsel, Hermoso – Molina, Llorente, Koke, De Paul, Azpilicueta – Morata, Griezmann.

20:46

Hummels 500.

A Dortmund védője Madridban az 500. tétmeccsét játszotta a BVB színeiben, kedden köszöntötték ez alkalomból.

20:51

Sárga Fal és Német Fal

Dortmundban a szurkolótábor, Barcelonában Ter Stegen játszhat nagy szerepet a továbbjutás esetleges kiharcolásában.

20:55

Barcelona a középpontban, de Dortmundra is figyelünk

A közvetítésünkben a Barcelona-PSG meccsről fogunk részletesebben beszámolni, de természetesen a Dortmund-Atlético legfontosabb pillanatairól sem maradunk majd le.

21:01

Elindult a két Bajnokok Ligája-negyeddöntő

Megkezdődtek a keddi BL-negyeddöntő-visszavágók!

21:04

Ter Stegen a helyén

Ruiz indítása után Mbappé majdnem megszerezte a labdát, de Ter Stegen időben felkapta a labdát.

21:05

Óriási helyzet Dortmundban

Sabitzer átvette középen, hat méterre a kaputól, ám ez nem fért bele, a lövésébe belelépett Azpilicueta.

21:07

Újabb döbbenetes kihagyott ziccer

Morata vezette rá Kobelre a labdát, majd átemelte felette, de a kapu mellé. Már mindkét oldalon volt egy-egy óriási ziccer Dortmundban. Eközben Barcelonában a PSG birtokolja a labdát a mezőnyben.

21:10

Beszorult a Barcelona

Nem tudja sokáig megtartani a labdát a Barca, igaz, helyzete még nem volt a PSG-nek.

21:14

Gól Spanyolországban

Az első támadásából a Barcelona szerzett vezetést, Yamal egyéni akciója után ismét Raphinha szerzi a katalánok első gólját. 1-0, összesítésben 4-2 – videó ITT.

21:19

Mintha mi sem történt volna

A gól óta ugyanúgy folytatódik a játék a Barcelona térfelén, de Ter Stegennek továbbra sem volt dolga. Kaput eltaláló próbálkozása ugyanis még nem volt a PSG-nek.

21:22

Lewandowski-lövés

Másodjára járt a Barcelona a PSG kapuja előtt, a támadás végén Lewandowski bombázott nem sokkal fölé.

21:26

Most a Barcelona nyom

Az elmúlt percekben a PSG az, amelyik alig tud kijönni a térfeléről.

21:30

Mbappé első és második villanása

A 28. percben próbálkozott először a PSG, Mbappé lövését Ter Stegen bravúrral védte. Majd a szöglet után megint Mbappé fejelhetett, de a védők tisztáztak.

21:31

Piros lap Barcelonában!

Araújo utolsó emberként rántotta le Barcolát, szabadrúgáshoz jut a PSG, emberhátrányba kerül a Barcelona.

21:34

Nincs azonnali büntetés

A videózás után megmaradt Kovács István döntése. A szabadrúgásnál viszont Dembélé nem találta el a kaput.

21:36

Megszületett az első gól Dortmundban is

A Dortmund mezőnyfölénye góllá érett, Brandt lövésébe csak beleérni tud Oblak. 1-0, összesítésben 2-2 – videó ITT.

21:37

Xavi cserélt

A kiállítás után jön a taktikaváltás a Barcelonánál, Inigo Martinez Lamine Yamal helyére állt be.

21:43

Egyszerre gól Dortmundban és Barcelonában

A 40. percben Maatsen góljával már a Dortmund áll továbbjutásra, míg Dembélé a volt csapata ellen talál be Barcelonában.

Dortmund-Atlético 2-0 (összesítésben 3-2), Barcelona-PSG 1-1 (összesítésben 4-3).

21:44

Szabálytalanságok a félidő hajrájában

Mbappé és Martínez is sárga lapot kapott kakaskodásért, Dortmundban pedig Azpilicueta rúgta véletlenül fejbe Kobelt, de ezért nem kapta meg a második sárgáját az Atlético védője.

21:51

Vége az első félidőnek mindkét pályán

A korai Morata-helyzetet leszámítva momentuma nem volt az Atléticónak, és hatalmas bajban van Diego Simeone csapata.
A szünetben: Dortmund-Atlético 2-0 (összesítésben 3-2).

A PSG jobban kezdett, de a Barcelona a semmiből vezetést szerzett. Ám jött Araújo kiállítása, azóta pedig szinte egykapuzik a Paris Saint-Germain, több helyzettel. Egy gólt már szereztek is a vendégek, de legalább még egyre szükségük lesz.
A szünetben: Barcelona-PSG 1-1 (összesítésben 4-3).

21:54

Az első 45 perc statisztikája

Dortmundban a Borussia 60 százalékban birtokolja a labdát, és már 10 kapura lövése volt az Atlético 2-jével szemben.

Barcelonában kísértetiesen hasonló a statisztika, csak a vendégek javára: a PSG 59 százalékos labdabirtoklásához 11 kapura lövés társul a Barca 2-jével szemben.

Úgy tűnik, nagy változásra lesz szükség a spanyol csapatok játékában.

22:04

Jöhet a folytatás

Dortmundban már megkezdődött a második félidő, és Barcelonában is a pályán a csapatok.

Simeone hármas cserével próbálja felrázni a csapatát.

22:09

Megtáltosodott az Atlético

Az első négy percben több helyzete volt az Atléticónak, mint az első félidő egészében. Meg is lett az eredménye, igaz, Hummels balszerencsés öngólja kellett a madridiak góljához. 2-1, összesítésben 3-3. Videó ITT.

22:11

Ter Stegen majdnem bevédte

Hakimi lövése nem tűnt veszélyesnek, de Ter Stegen mozdulata után centikkel kerülte el a kaput a labda.

22:13

Újabb sárga lap

Lewandowski könyökölte le Hernándezt, sárga lapot kap érte a lengyel. Ez már a negyedik a meccsen, de Dortmundban is volt már három.

22:15

Nagyon érik a PSG-gól

Egy formás PSG-támadás végén Fabian Ruiz éles szögből milliméterekkel lőtt a bal kapufa mellé.

22:16

Már egyenlíthetett volna az Atlético

Akárcsak a meccs elején Morata, most Correa előtt adódott nagy lehetőség, de ő is mellé gurított. Marad a 2-1.

22:18

Mindkét meccs hosszabbításra áll

Vitinha távoli lövése a jobb alsóban köt ki, az 54. percben megszerzi a vezetést a PSG. 1-2, összesítésben 4-4! Videó ITT. (Az ellentámadásból közben Gündogan majdnem ismét egyenlít.)

22:18

Még egy piros lap!

A dühöngő Xavit a lelátóra zavarja Kovács István.

22:21

Még nagyobb bajban a Barcelona

Cancelo felrúgta Dembélét, tizenegyes!

22:23

Mbappé kihasználta

Mbappé magabiztosan értékesítette a büntetőt, már a PSG áll továbbjutásra. A visszavágón 3-1, összesítésben 5-4 a párizsiaknak.

22:24

Fordulat Dortmundban is

Az Atlético mezőnyfölénye újabb gólt eredményezett, egy sokhelyzetes támadássorozat végén Correa reagál a leggyorsabban és kiegyenlít. 2-2, összesítésben 4-3 az Atléticónak. Videó ITT.

22:27

Jönnek a csodacserék?

Barcelonában Ferrán Torres, Dortmundban Bynoe-Gittens állt be csereként, hogy megpróbálja menteni a menthetőt.

22:28

Több lap, mint gól

Marquinhos és Gündogan is sárga lapot kapott, a Barca-kispadhoz pedig megint kiment kiosztani egy pirosat a játékvezető.

22:31

Mi történik Németországban?!

A Dortmund a második kapott gól után magára talált, Füllkrug pedig be is talál a 71. percben. 3-2, ismét hosszabbításra áll a meccs. Videó ITT.

22:34

Most pedig már a Dortmund áll jobban, elképesztő!

Sabitzer sokkal kisebb helyzetből lő gólt, mint amit kihagyott a meccs elején. 15 méterről kilövi a hosszú alsót, 4-2, összesítésben 5-4. Videó ITT.

22:36

Eközben Barcelonában

Annyi minden történt Dortmundban, hogy alig tudtunk szót ejteni a Barca-PSG meccsről. A katalán fővárosban az elmúlt tíz perc nagy helyzet nélkül zajlott le, ám a 73. percben Lewandowski átlövését bravúrral kellett hárítania Donnarummának.

22:39

Kettős PSG-csere

I Kanging Barcola, Asensio pedig Ruiz helyére áll be.

22:40

Füllkrug eldönthette volna

Közeli lövését bravúrral védte Oblak. Barelonában Raphinha előtt adódott helyzet, de a lövése elment keresztbe a kapu előtt.

22:45

Újabb cserék

Ugarte Zaire-Emery helyére áll be a PSG csapatában, a Barcelonában pedig Joao Félix és Fermín López is pályára lép.

Dortmundban Salih Özcan váltja Sanchót, Diego Simeone pedig De Paul helyett cseréli be Saúl Niguezt.

22:47

Még mindig nincs 5-2

Sabitzer lövésénél is nagyot kellett védenie Oblaknak. A Dortmund közelebb áll az 5. gólhoz, mint az Atlético a 3.-hoz.

22:51

Bajban a spanyolok

Edin Terzic Reusot állította be Brandt helyére. Az Atlético visszaesett, nem tud veszélyeztetni.

Dembélé óriási füttyszó közepette hagyja el a pályát, Kolo Muani a helyén. A Barcelona jóval közelebb áll a hosszabbítást jelentő gól megszerzéséhez.

22:52

Eldőlt a továbbjutás

Mbappé eldönti a továbbjutást, egy kontra végén a PSG első két lövését még védte Ter Stegen, de a harmadikat Mbappé már nem hibázta el. 1-4, összesítésben 4-6, a 89. percben. Videó ITT.

22:53

Lefújták a meccset Dortmundban

A 2-1-es első meccs után az Atlético még kiegyenlített kétgólos hátrányból Dortmundban, de végül 4-2-re kikapott, így a németek jutnak a BL elődöntőjébe.

22:56

Közel az Mbappé-mesterhármas

Újabb próbálkozását Ter Stegen védte. A hétperces ráadás felénél már csak a végeredmény kérdéses, a PSG továbbjutása nem.

23:00

Lefújta Kovács István a Barcelona-PSG meccset

A Barcelona-játékosok nehezen fogadják a kiesést, összesen 9 sárga lap és 3 piros lap a meccs mérlege.
De maradt az 1-4, így 6-4-es összesítéssel a Paris Saint-Germain lesz ott a legjobb négy között.