Vágólapra másolva!
Mint ismert, a második meccsét is megnyerte az Australian Openen Marozsán Fábián, aki életében először lehet ott egy Grand Slam-torna harmadik körében. Érthető módon nagyon boldogan értékelte a mérkőzést.

Újabb nagy Marozsán-siker az Australian Openen

A világranglistán elfoglalt 67. helyével a legjobb magyarnak számító játékos - aki vasárnap a korábbi US Open-győztes Marin Cilicet búcsúztatta - szerdán a 22. helyen kiemelt Francisco Cerundolóval találkozott, és nyert hatalmas bravúrral 7:6 (7-5), 6:4, 6:2-re.

Marozsán Fábián nagyon várja a Taylor Fritz elleni meccset Forrás: AFP/David Gray

Marozsán Fábián a szövetség közösségi oldalán elmondta, hogy fontos mérkőzésen van túl:

Viszonylag sok bréklehetőséget nem tudtam kihasználni az első szettben, de megnyertem, ami mentálisan sokat számított a következő két játszmában, és egyre jobban játszottam. A nehéz decemberi felkészülés után egy győzelmet is simán aláírtam volna itt Melbourne-ben, de már kettőnél tartok" - jelentette ki, majd rátért a pénteki folytatásra:

Taylor Fritz ellen is nyerni akar Marozsán Fábián

"

Vágyom arra, hogy Fritz ellen játsszak egy nagy pályán,

ahol ő biztosan komfortosabban fogja magát érezni, de én szeretem ezeket a szituációkat, megpróbálok felnőni a feladathoz, és ha van esélyem, akkor nyerni" - fűzte hozzá.

A 32 között a 12. helyen kiemelt amerikai Taylor Fritz lesz Marozsán Fábián ellenfele.